Biuro Informacji Kredytowej

Z pewnością naprawdę sporo słyszałeś na ten temat. Wiele osób jednak nie ma pojęcia o co w tym chodzi. Czym jest Biuro Informacji Kredytowej, bo takie jest właśnie rozwinięcie skrótu BIK? To instytucja, którą powołano do życia w 1997 roku przez banki oraz Związek Banków Polskich. Biuro Informacji Kredytowej informuje o historii kredytowej danej osoby. Gromadzi więc, przechowuje oraz przetwarza różnego rodzaju informacje o aktualnych zobowiązaniach oraz historii kredytowej klientów banków oraz Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. Dane, te które gromadzi się w BIK, dotyczą klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców.

Kiedy nasze dane mogą trafić do BIK? Może to stać się w momencie składania przez konkretną osobę w banku albo w SKOK-u wniosku kredytowego. Zatem osoby, które kiedykolwiek miały jakieś problemy ze spłata, mogą mieć problem, aby znowu pożyczyć pieniądze na przykład od takiej instytucji finansowej jak bank. Stąd chwilówki bez BIK.
To po prostu szybkie kredyty, które nie mają nic wspólnego ze sprawdzaniem jaka jest historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. To doskonała opcja dla osób, które potrzebują pieniędzy szybko do ważnego celu. Sprawdź sam.